8:00 - 22:00

ساعات کاری : همه روزه

09149466991

تماس برای مشاوره رایگان
 

نصب ایزوگام روی شیروانی

پیمانکاری ایزوگام و آسفالت ارومیه > ایزوگام  > نصب ایزوگام روی شیروانی

نصب ایزوگام روی شیروانی

نصب ایزوگام روی شیروانی

نصب ایزوگام روی شیروانی یکی از دغدغه های مهم عایق کاران هست که شرایط خاصی را می پذیرد. چرا که در صورت نصب ایزوگام بی کیفیت، به خوبی به سطح شیروانی نمی چسبد و موجب جمع شدن هوا در زیر ایزوگام می شود. و همین طور به دلیل سطح شیب دار و ناصاف شیروانی اجرای ایزوگام بر روی آن مشکل تر است. برای ایزوگام کردن شیروانی بهتر است از ایزوگام دولایه مرغوب استفاده کنیم.

زیرسازی مناسب در ایزوگام کردن شیروانی نقش بسزایی دارد. قبل از ایزوگام کاری باید با استفاده از ملات سیمان، سطح شیروانی کاملا پوشیده شود ،سپس با یک لایه قیر پوشانده شده و بعد از آن اقدام به ایزوگام کاری شود . این کار باعث می شود تا ایزوگام به خوبی به سطح مورد نظر بچسبد. و در شیروانی های فلزی ملات سیمان به خوبی به سطح فلزی نمی چسبد به همین خاطر از توری های مرغی استفاده می کنند که در این صورت عمل ایزوگام کاری راحت تر شده و به سطح شیروانی بهتر می چسبد. در هنگام ایزوگام کردن شیروانی بهتر است از تخته بنایی استفاده شود و از محکم و ایمن بودن آن اطمینان کامل حاصل شود.به دلیل وجود پشم شیشه در ایزوگام عایق حرارتی و صوتی مناسبی هست و مانع از ورود و خروج گرما و سرما از سقف به داخل ساختمان می شود .

اکثرا شیروانی ها به صورت فلزی می باشند و در مواقعی مانند بارش تگرگ سر و صدای زیادی ایجاد می شودکه ایزوگام کاری شیروانی مانع از ایجاد سر وصدا می شود . در هنگام نصب ایزوگام باید مواظب بود تا پشم شیشه ایزوگام به وسیله مشعل ایزوگام سوزانده نشود. هنگام ایزوگام کاری باید به این نکته توجه شود که ایزوگام به خوبی به سطح موردنظر بچسبد، در غیر این صورت هوا در زیر ایزوگام هوا ایجاد شده و به مرور زمان ایزوگام حالت برآمدگی پیدا می کنندو از عمر و کیفیت ایزوگام کاسته می شود.

نصب ایزوگام بر روی ایرانیت

تنها تفاوت ایرانیت و شیروانی در مواد تشکیل دهنده و نحوه ی عایق کاری آنهاست. برای عایق کاری بر روی سطح ایرانیت ، بعد از نصب ایرانیت ، تمام فرورفتگی های سطح  را با ملاتی از ماسه و سیمان پر می کنند و سطح کار صاف و یک دست می شود  و بعد از خشک شدن ملات یک لایه قیر برای چسبندگی بر روی آن می ریزند و سپس ایزوگام می کنند. اما در عایق سطح شیروانی به دلیل فلزی بودنش ملات ماسه و سیمان به آن نمی چسبد از این رو ، روی سطح سازه روکش PIC   یا تور مرغی به کار می برند تا ملات به سطح شیروانی بچسبد و اجرای ایزوگام امکان پذیر باشد.

اگر برای نصب ایزوگام روی شیروانی به مشاوره نیاز داشتید، شرکت پیمانکاری ایزوگام و آسفالت ارومیه آمادگی خود را در راستای جلب رضایت مشتریان عزیز، جهت بازدید و مشاوره رایگان و انجام خدمات عایق کاری و ایزولاسیون (ایزوگام)  اعلام می‎دارد.
جهت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

۰۹۱۴۹۴۶۶۹۹۱

۰۹۹۹۱۴۰۸۰۶۵

2 دیدگاه

  • حسین غلامی
    پاسخ مارس 30, 2020 در 5:55 ق.ظ

    سلام خسته نباشید
    آیا به جای ملات و سیمان میشه از آسفالت اسفاده کرد؟

دیدگاه خود را بنویسید